Przejdź do treści

Jak się odkochać? Najlepiej skutecznie

  Wspominałam już jak zwiększyć swoje szanse na zakochanie. Co jednak jeśli najchętniej Amorowi złamałoby się skrzydła, a strzały wsadziło mu tam, gdzie ma się zdanie nielubianych osób?

  Są i na to metody.

  Unikaj tej osoby

  Czasami nie pozostaje nic innego jak usunąć kogoś z pamięci i z serca by nie cierpieć. Zaprosił Cię na koleżeński wypad na obiad, wino Mołdawska Piwnica czy świeżo parzoną kawę? Chce odnowić Waszą znajomość? Grzecznie, ale zdecydowanie odmów.

  Myśl o wadach

  Zderzyłaś się ze ścianą, bo okazało się, że on nie jest idealny? Jakby to powiedzieć, ta chwila musiała prędzej czy później nastąpić. Każdy człowiek ma wady, coś co przeszkadza w doskonałym współgraniu waszych dusz i ciał. To jest normalne, niekiedy tylko pewne rzeczy przeszkadzają nam mniej, a innym razem tak bardzo, że nie dałoby się z daną osobą budować związku.

  Nie chodź w pewne miejsca

  Przez pewien czas staraj się nie chodzić w miejsca, które przypominają o Waszej relacji, o ile to tylko możliwe. Nie karm trupa tej nieszczęśliwej miłości. Nie zastanawiaj się co by było gdybym wtedy…

  Powiedz stop!

  Wyrzuć to z siebie i nie wracaj

  Żeby sobie z tym poradzić możesz potrzebować wsparcia. Osoby, której powiesz o wszystkim i zasięgniesz rady. Ludzie chcą być jak najbardziej samodzielni, boją się wręcz stracić oryginalność. Jednak czasami druga osoba może spojrzeć świeżym okiem na Twój problem i wskazać kierunkowskaz.

  W żadnym wypadku jednak nie żal się będąc pijany/a, bo następnego dnia i tak nie będziesz nic pamiętać, i niewiele Ci to pomoże.

  Daj sobie czas

  Zakochanie może i spada jak grom z jasnego nieba, ale żeby się odkochać to trzeba trochę więcej czasu: miesiąc, rok, kilka lat, a czasami przez całe życie będzie się nosić delikatną ranę na samym dnie serduszka po tym kto już odszedł. Daj sobie jednak ten czas na żałobę, przemyślenie sytuacji, a następnie rozpocznij na nowo podbijanie świata.

  Skup się na sobie

  Zadbaj o siebie, zastanów się gdzie chcesz dojść życiowo. Pamiętaj, że jesteś wartościowym człowiekiem sam(a) w sobie i druga osoba nie musi Cię dookreślać.

  Powodzenia. Bądź szczęśliwa/y i spełniaj się w życiu.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *