Przejdź do treści

Jak zwiększyć swoje szanse na zakochanie?

  „Do zakochania jeden krok” śpiewał Andrzej Dąbrowski. Właściwie to trochę więcej niż jeden, ale nie był daleki od prawdy. Co może Ci pomóc w szybszym przeszyciu strzałą Erosa?

  Znajdź się w sytuacji, której reakcja organizmu będzie zbliżona do stanu zakochania

  Przyśpieszone bicie serca, zaczerwienione policzki i nierówny oddech, te wszystkie symptomy można bardzo prosto uzyskać jeszcze zanim spotkamy się z drugą osobą, chociażby poprzez bieg, skakanie na bungee czy sporty ekstremalne.

  Zinterpretuj swój stan jako zakochanie

  Chyba się zakochałam. Im wcześniej to sobie uświadomisz i zaakceptujesz to tym szansa, na zakochanie rzeczywiście się utrzyma. Są osoby, które szybciej zdają sobie z tego sprawę, a są i tacy, którzy po dwóch latach od zakończenia znajomości uświadamiają sobie, że chyba byli zakochani.

  Często się widujcie

  Z psychologicznego punktu widzenia im częściej wystawiasz się na dany bodziec lub sytuację tym większe prawdopodobieństwo, że się przyzwyczaisz i zaakceptujesz. To samo z relacją, możecie się nawet początkowo nie lubić, ale jeżeli będziecie się codziennie widywać, np. na uczelni, to szansa na zakochanie zdecydowanie rośnie. W przeciwieństwie do zakochania się w osobie, z którą widzieliśmy się ostatnio pół roku temu.

  Bądźcie podobni w najważniejszych sprawach

  Nie chodzi o to, że masz znaleźć swojego klona albo wejść w związek z osobą, która ma ten sam typ osobowości MBTI (chociaż to drugie jest bardziej możliwe). Musi być między wami jakieś powiązanie, wspólne wartości czy zainteresowania.

  Poznawajcie swoich znajomych, rodzinę

  Łączy się to z poradą wyżej, tylko w kontekście ludzi. Im więcej macie wspólnych znajomych to tym większa szansa, że będą mówić Ci o tej drugiej osobie i o nią pytać.

  Odpowiedzcie na 36 pytań dr. Arthura Arona

  Dosyć znany eksperyment, który pomoże wam się lepiej poznać na bardziej prywatnym poziomie. Doktor Aron razem ze swoim zespołem chcieli sprawdzić czy dwójka zupełnie nieznanych sobie osób, po odpowiedzeniu na trzy zestawy pytań i czterominutowym patrzeniu sobie w milczeniu w oczy, może być sobie bliższa. Jedna z par po roku wzięła ślub. Warto spróbować.

  Pomagaj ludziom

  Kiedy komuś pomożesz będziesz do niego bardziej pozytywnie nastawiony, zazwyczaj. Później on(a) będzie się chciał(a) odwdzięczyć i to ta druga osoba pozytywnie będzie myśleć o Tobie i będzie między wami taki sprzężenie zwrotne, spirala dobrych emocji.

  Jakie Ty znasz rady na szybsze zakochanie?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *