Przejdź do treści

Litania do (prawie) wszystkich świętych

Wiem, że ta lista nie jest kompletna i nieidealna, ale mam nadzieję, że się na coś przyda. Dzięki, że patrzycie na mnie, gdy piszę te słowa i proszę, wszyscy święci Pańscy, módlcie się za nami.

Byliście zwyczajni, teraz otoczeni słodką wonią kadzideł, zakryci ciężką kotarą naszych religijnych przyzwyczajeń i prośbę, pełnych prozaicznych i głupich list do odhaczenia. Niektórych z was czcimy od pokoleń, o innych zapomnieliśmy, a niektórych usunęliśmy z pamięci, nie wierząc, że ktoś z taką historią, może zostać zbawiony. Bez względu jednak na wszystko, pamiętajcie o nas.

Jeśli ktoś chce posłuchać to zapraszam:

Westchnienia do Świętej Trójcy, Maryi i Józefa

Ojcze z Nieba Boże, którego świat nie pojmuje i który nadal się o nas troszczysz, mimo że dawno upłynęła data ważności, wierzę, że Jesteś w codziennym wstawaniu i chodzeniu spać…  zmiłuj się za nami.

Synu, Odkupicielu Świata Boże, który stałeś się naszym Bratem, poprzez przyjęcie ludzkiej natury i przebóstwiając całą historię ludzkości…  zmiłuj się za nami.

Duchu Święty Boże, otwórz nasze oczy, na to, że nasza historia naprawdę jest święta i że Bóg czuwa, mimo naszych wątpliwości… zmiłuj się nad nami.

Święta Trójco, Jedyny Boże, tajemnico większa od hipotezy Riemanna, leku na raka i temu podobnych, naucz nas być posłusznym Tobie i mieć wyryte w sercu słowa Szema Izrael… zmiłuj się nad nami

Święta Maryjo, rozkochana w Bogu jak żadna wcześniej ani później, towarzyszko pierwszych pojedynczych słów Jezusa i Jego wchodzenia w dorosłość, której doskonałość i ludzkość przewyższa jakiekolwiek wyobrażenia, naucz nas być posłusznym Chrystusowi, tak jak Ty byłaś… módl się za nami.

Święty Józefie, obrońco Maryi i Jezusa, Ty który wierzysz w sny, w których przemawia Bóg i w najczarniejszej nocy ufasz Mu całym sercem. Człowieku, którego prawdziwy Bóg nazywał ojcem, patronie najlepszej śmierci, naucz nas w ostatnich chwilach życia być w obecności Maryi i Jezusa, tak jak Ty byłeś… módl się za nami.

Westchnienia do aniołów

Święci Archaniołowie Michale, Rafale i Gabrielu, chrońcie przed niebezpieczeństwem, uzdrawiajcie nasze serca zapewnieniem „Bóg uzdrawia”, pośredniczcie w sprawach, o które sami nie chcemy prosić i dajcie w mordę wężowi, smokowi, Lucyferowi… módlcie się za nami

Święty Aniele Stróżu, mój jedyny przyjacielu, którego nawet nie mam w znajomych na Facebooku, naucz mnie znajdywać drobniaki mojej wiary, nadziei i miłości. Cichy świadku moich łez i drżenia, kiedy robię rachunek sumienia z całego dnia, w którym mogłam być odrobinę lepsza. Zmień moje kamienne serce w płomień, który będzie się spalał dla Boga i ludzi… módl się za nami

Westchnienia do patriarchów

Święci Adamie i Ewo, którym obrywa się rykoszetem kiedy ktoś wspomni o Edenie, nauczcie nas chodzić z Bogiem jak z przyjacielem… módlcie się za nami

Święty Noe, którego wyśmiewali, wytykali palcami, który ocalał, naucz nas abyśmy nie utonęli w wodach naszych grzechów, namiętności, praktyk religijnych spełnianych, bo tak trzeba… módl się za nami

Święty Abrahamie, specjalisto od historii nie do uwierzenia, opoko wiary i zaufania Bogu, patronie idolatrów rodzinnych, naucz nas poświęcać to co dla nas najcenniejsze, jeśli zasłania nam Boga… módl się za nami

Święty Izaaku, figuro Chrystusa, posłuszny we wszystkim ojcu, naucz mnie dać się wiązać grzechami innych i ofiarować się za nich oraz złożyć w ofierze… módl się za nami.

Święty Jakubie/Izraelu, wojowniku walczący z Bogiem, naucz mnie przebaczenia wobec moich wrogów, szczególnie osoby, którą widzę patrząc w lustro… módl się za nami.

Święty Józefie, który zostałeś sprzedany przez braci, bo ojciec dał ci ładny ciuch, ale pomogłeś rodzinie, kiedy tego potrzebowali, naucz nas nie odwracać się od tych, którzy wyrządzili nam krzywdę… módl się za nami.

Święty Mojżeszu, zabrany od swoich i wychowany przez nieprzyjaciela, dowódco bandy kłótliwych, niezadowolonych egoistów, opromieniony rozmowami z Bogiem, naucz nas trzymać się kurczowo ręki Boga wśród wód zgorszenia, piasku nikczemności i pogardy oraz ognia prześladowań… módl się za nami

Westchnienia do apostołów i uczniów

Święty Piotrze, który wyparłeś się Jezusa, który zapłakałeś nad swoimi grzechami, choleryku pragnący uznania, proszę naucz mnie nie tracić nadziei, gdy znowu zwątpię w miłość… módl się za nami

Święty Pawle, współtowarzyszu zabójców pierwszego zakochanego w niebie, który prześladowałeś chrześcijan mając swój doskonały plan jak powinna wyglądać wiara. Nawrócony głosem Boga, poroniony płodzie Apostołów, naucz mnie ukończyć bieg, w którym wzięłam udział nie patrząc na ulotne zaszczyty i poklepywanie po plecach… módl się za nami.

Święty Andrzeju, bracie pierwszego papieża, zamordowany na podobieństwo tego, którego ukochałeś z całej duszy, świadku najwspanialszych znaków i cudów Jezusa, przyprowadź mnie do Jezusa, aby mógł zakleić moją pustkę… módl się za nami.

Święty Janie, Ewangelisto, Apostole, najdroższy uczniu Jezusa, najlepszy przykładzie na to, co miłość robi z człowiekiem, naucz mnie widzieć oblicze Boga, który patrzy na mnie z miłością, gdy wieszam pranie i przypalam naleśniki na obiad… módl się za nami

Święty Jakubie, ukamienowany za swojego przyjaciela i nauczyciela, naucz nas odpowiedzialności za nasze słowa, czyny i myśli… módl się za nami

Święty Tomaszu, niedowiarku, który musiał włożyć paluchy w rany Mistrza, żeby uwierzyć. Pomagaj nam widzieć rany, które zadajemy innym ludziom i im zadośćuczynić… módl się za nami.

Święty Judo Tadeuszu, patronie spraw beznadziejnych, pomóż mi podczas sesji, znajdywania pracy i w relacjach z innymi ludźmi, i naucz mnie przyjmować grzechy innych na siebie… módl się za nami

Święty Mateuszu, kolaborancie, bogaty zdrajco współpracujący z okupantem, nawrócony przez jedno zdanie Jezusa, naucz nas iść za Bogiem bez przywiązania się do pieniądza… módl się za nami.

Święty Marku, który uciekłeś od Jezusa w Ogrójcu, autorze jednej z czterech opowieści, którą dyktował Duch Święty, naucz nas świadomości, że cała nasza historia jest dobrą nowiną… módl się za nami.

Święty Łukaszu, pierwszy hagiografie nieporadnych kroków Jezusa i ciepłych słów Maryi, dziennikarzu największej wiochy i pośmiewiska, lekarzu zwykłych dolegliwości, naucz nas opatrywać rany serca, duszy i ciała, naucz mnie cieszyć się z moich słabości, bo nie potrzebują lekarza zdrowi, ale ci co się źle mają… módl się za nami.

Święty Barnabo, pierwszy znajomy Pawła, naucz nas widzieć, że drugi człowiek to Chrystus…. módl się za nami.

Święty Filipie, który podczas ostatniej wieczerzy palnąłeś jak kulą w płot prośbę o zobaczenie Ojca, naucz nas mądrości płynącej od Boga… módl się za nami.

Święty Macieju, wybrany jako ostatni apostoł, naucz mnie wiary, że to Bóg kieruje moim życiem, mimo że na wypełnienie Jego obietnic przyjdzie mi trochę zaczekać… módl się za nami.

Święta Mario Magdaleno, Apostołko Apostołów, uczennico Jezusa, której objawił się po swoim zmartwychwstaniu, naucz nas słyszeć szept Boga w ciemnościach naszych wątpliwości… módl się za nami.

Westchnienia do postaci ze Starego Testamentu

Święta Saro, księżniczko i nauczycielko tego, że niemożliwe jest łatwiejsze niż nam się wydaje, naucz nas nie wyśmiewać planów Boga… módl się za nami

Święta Rebeko, patronko nawracających się w szóstej linii, bez żadnych szans na zwycięstwo, naucz nas nadziei do rozpoczynania wciąż od nowa… módl się za nami.

Święte Rut i Noemi, których historie życia nie były usłane czekoladą, nauczcie nas wdzięczności za dar życia i za trudy codzienności… módlcie się za nami.

Święta Judyto, przez ciebie mężczyźni tracili głowy, naucz nas odwagi wychodzenia przed szereg w imię większych celów… módl się za nami.

Święta Estero, obrończyni swojego narodu, naucz nas obrony naszego serca przed niewłaściwymi ludźmi… módl się za nami.

Święta Deboro, pokazałaś, że można wiele osiągnąć, mimo przeciwności, przekonywałaś ludzi do działania, naucz nas motywacji i znajdywania siły wewnętrznej do codziennej walki… módl się za nami.

Święty Izajaszu, który zobaczyłeś chwałę Najwyższego i przeżyłeś, aby głosić Jego wielkość dalej, naucz nas podziwu dla piękna większego od nas samych… módl się za nami.

Święty Jeremiaszu, którego trawił wewnętrzny ogień głoszenia nawrócenia swoim pobratymcom, naucz nas upominania innych z miłością… módl się za nami.

Święci Chananiaszu, Azariaszu i Miszaelu, niezłomnie trwający przy wierze w Boga, nauczcie nas Go wychwalać w ogniu krytyki i oskarżeń…. módlcie się za nami. 

Święty Danielu, wyjaśniający sny i zamknięty z lwami, naucz nas nogami chodzić po ziemi, a duszą być w niebie… módl się za nami.

Święty Jonaszu, uciekinierze, obrażony na Boga za jego miłosierdzie, naucz nas szanować wszystkich ludzi, nawet jeśli po ludzku mamy odruchy wymiotne na ich widok… módl się za nami. 

Święty Eliaszu, po którego przyjechała niebiańska taksówka, naucz nas wspierać ludzi, którzy są na naszej drodze i wskazywać im Chrystusa… módl się za nami.

Święty Ozeaszu, proroku, którego bardziej znamy z żony-prostytutki niż z nauk, naucz nas obdarzać miłością tych zepchniętych na margines i przebaczać im siedemdziesiąt siedem razy… módl się za nami

Westchnienia do postaci z Nowego Testamentu

Święty Janie Chrzcicielu, orędowniku Emmanuela, żywiący się szarańczą, która ogołaca ze wszystkich doczesnych spraw, i miodem, królewską słodyczą i pokarmem nieba już tu, na ziemi. Nowy Eliaszu, zamordowany na ostro zakrapianej imprezie przez megalomana, z powodu zazdrosnej baby, wyśmiewany i oskarżany za życia jak i po śmierci, naucz mnie przebywania i smakowania bycia sam na sam z Bogiem, bez polubień, serc, ochów i achów mediów społecznościowych… módl się za nami.

Święci Joachimie i Anno patroni wszystkich babć i dziadków, ukojcie nasze zmysły piosenkami z dawnych lat, nauczcie nas szanować starszych oraz tego jak uczyć się od nich i wyciągać wnioski z ich błędów… módlcie się za nami.

Święci Zachariaszu i Elżbieto, dowody na to, że żeby rozbawić Boga wystarczy powiedzieć Mu o swoich planach, nauczcie nas cierpliwości i umiejętności mądrego milczenia, niekoniecznie na wiele miesięcy z pomocą anioła… módlcie się za nami.

Święci Symeonie i Anno, którzy oczekiwaliście przez całe życie przyjścia Mesjasza, nauczcie nas głosić Chrystusa w porę i nie w porę… módlcie się za nami.

Święci trzej królowie, których nie musiało być trzech i nie musieli być królami, ale widzieli Króla Królów w stajni, nauczcie mnie widzieć Jezusa w najbardziej zwykłych i prozaicznych sytuacjach… módlcie się za nami.

Święci pasterze, którzy czekacie na nas pod adresem nieba, nauczcie nas zrozumienia, że nie musimy być doskonali, aby On nas kochał…  módlcie się za nami.

Święci Bartymeuszu, ślepcu, który jak szaleniec powtarzał wciąż i wciąż imię Jezusa, naucz nas gorliwości i uporu w modlitwie… módl się za nami.

Święci Nikodemie i Józefie z Arymatei, którzy byliście cichymi uczniami Jezusa, nauczcie nas spokojnej, pełnej pokory kontemplacji… módlcie się za nami.

Święci Mario, Marto i Łazarzu, przyjaciele Jezusa, nauczcie nas zawiązywać prawdziwe przyjaźnie, które ubogacają, a nie prowadzą w bagna… módlcie się za nami.

Święta Samarytanko, kobieto zdradzona przez wielu mężczyzn, naucz nas zamiast żebrać o miłość szukać jej w prawdziwej Miłości… módl się za nami.

Święta Weroniko, odbij na nędznej tkaninie mojego życia, wizerunek umęczonego Chrystusa i naucz mnie nieść pomoc niesłusznie oskarżanym… módl się za nami.

Święty Dyzmo, nawrócony łotrze za pięć dwunasta, naucz mnie prosić Boga o rzeczy niemożliwe… módl się za nami.

Westchnienia do męczenników

Święty Szczepanie, pierwszy narodzony dla nieba, naucz nas stać odważnie przy naszych dobrych postanowieniach… módl się za nami.

Święty Ignacy Antiocheński, którego aniołowie podali słowa pieśni, naucz nas stawać się jak dziecko… módl się za nami.

Święty Polikarpie, którego ogień nie chciał strawić, naucz nas pić z kielicha męki Jezusa… módl się za nami.

Święty Justynie, filozofie i apologeto, naucz nas bronić naszej wiary i się do niej przyznawać… módl się za nami.

Święty Wawrzyńcze, który w ubogich dostrzegłeś skarby kościoła, naucz nas dostrzegać to, co naprawdę cenne w naszym życiu… módl się za nami.

Święty Cyprianie, który zobaczyłeś, że poza kościołem, nie ma zbawienia, naucz nas być we wspólnocie, mimo grzechów, afer seksualnych i niedomagań… módl się za nami.

Święty Bonifacy, biskupie i legacie papieski, naucz nas posłuszeństwa przełożonym… módl się za nami.

Święty Wojciechu, który poszedłeś nawracać pogan, ale niekoniecznie ci wyszło, naucz nas cierpliwości i wytrwałości we wszystkim co robimy… módl się za nami.

Święty Stanisławie, który miałeś kłótnie z królem, a historycy do dzisiaj drapią się po głowie, nie wiedząc o co naprawdę poszło, naucz nas mówić prawdę, nie patrząc na zajmowane stanowisko naszego rozmówcy… módl się za nami.

Święty Tomaszu Becket, bestialsko zamordowany prymasie, wyniesiony na ołtarze trzy lata po swojej śmierci, naucz nas codziennie umierać dla innych… módl się za nami.

Święty Pawle z Japonii, zamordowany wraz z 22 Towarzyszami, naucz nas pokrzepiania, tych którzy wątpią… módl się za nami.

Święte Perpetuo i Felicyto, które zamiast biec do pieniędzy, sławy, wspaniałych mężczyzn, od których śmierdziało na kilometr butnością w swoje możliwości, biegłyście na arenę, by spotkać się z Jezusem, nauczcie nas tego samego… módlcie się za nami.

Święty Tomaszu More, który służyłeś każdemu człowiekowi, szczególnie biednemu i opuszczonemu, naucz nas pomagać ludziom z własnej woli… módl się za nami.

Święci Benedykcie, Janie, Izaaku, Mateuszu i Krystynie, pierwsi głosiciele dobrej nowiny w naszej ojczyźnie, nauczcie nas wiary, którą czołgi, miecze, gazy i wściekłe wrzaski nie zniszczą… módlcie się za nami.

Święty Maksymilianie, rycerzu Pierwszej Damy Nieba, który poszedłeś na śmierć za nieznanego ojca rodziny, naucz nas wypełniać czwarte przykazanie i całą resztę też, tak przy okazji… módl się za nami.

Święty Andrzeju Bobolo, którego oprawcy zadali nadludzkie cierpienia, pomóż nam nadstawiać drugi policzek… módl się za nami.

Wszyscy święci męczennicy, których bilet do raju był purpurowy od waszej krwi i krwi Baranka, nauczcie nas heroizmu w miłości do Boga i człowieka… módlcie się za nami.

Westchnienia do papieży, biskupów i doktorów kościoła

Święci Leonie i Grzegorzu, dowody na to jak należy sprawować swój urząd, nauczcie nas sumienności wobec Najwyższego Przełożonego… módlcie się za nami.

Święty Ambroży, miodoustny literacie, duchowy ojcze św. Augustyna, naucz nas być jak plaster miodu na rany fizyczne i duchowe… módl się za nami.

Święty Hieronimie, tłumaczu Biblii na pierwszy powszechny język kościoła, naucz nas zrozumienia, co Bóg mówi w Swoim słowie… módl się za nami.

Święty Augustynie, którego łzy matki nie zdołały skruszyć zatwardziałego serca, a skruszyły Słowo Boga, naucz nas poprawy życia… módl się za nami.

Święty Janie Chryzostomie, złotousty heroldzie Jezusa, naucz nas, aby z naszych ust wypływały pokrzepiające słowa… módl się za nami.

Święty Marcinie, który oddałeś płaszcz żebrakowi, którym okazał się sam Chrystus, naucz nas dzielić się rzeczami materialnymi i duchowymi z innymi… módl się za nami.

Święty Janie Pawle II, pierwszy papieżu z kraju nad Wisłą, naucz nas nie wstydzić się naszego pochodzenia… módl się za nami.

Westchnienia do kapłanów i zakonnic, zakonników

Święty Antoni, patronie spraw i rzeczy zagubionych, spraw bym odnalazła swoje powołanie i umiejętność przebaczania sobie i innym… módl się za nami.

Święty Benedykcie, założycielu zakonu, naucz nas modlitwy i pracy, dla zbawienia naszego i naszych bliźnich… módl się za nami.

Święty Tomaszu z Akwinu, który dostrzegłeś pięć dróg na istnienie Boga, naucz nas wierzyć pomimo naszych wątpliwości… módl się za nami.

Święty Ignacy z Loyoli, jezuito, posłuszny papieżowi, nie zgadzający się na żadne ustępstwa w wierze, naucz nas nie schodzić ze ścieżek wiary, aby zrywać maliny ani temu podobne… módl się za nami.

Święty Franciszku Ksawery, który udałeś się na najdalsze krańce świata, aby głosić Zbawiciela, naucz nas wychodzić poza naszą strefę komfortu… módl się za nami.

Święty Janie Mario Vianneyu, najpokorniejszy proboszczu, naucz nas pracowitości i bycia ostatnimi… módl się za nami.

Święty Janie Bosko, wychowawco młodzieży, naucz nas bycia wzorem i inspiracją dla innych ku dobremu… módl się za nami.

Święta Katarzyno Sieneńska, oddana Jezusowi od najmłodszych lat, mimo niechęci otoczenia, niestrudzona mistrzyni najważniejszych osobistości w państwie, która uczyniłaś ze swojego serca tabernakulum dla Oblubieńca, naucz nas niestrudzonej wiary i nadziei w Bożą miłość… módl się za nami.

Święta Tereso od Jezusa, duchowa córko Maryi, nadłamana trzcino, która zreformowała Kościół, zatroskana o zbawienie wszystkich ludzi, naucz nas zmiany naszego serca, myśli i życia… módl się za nami.

Święta Różo z Limy, rozmodlona tercjanko, która znosiłaś upokorzenia, wiedząc, że tylko jedna Osoba uczyni cię szczęśliwą, naucz nas szukać spełnienia wszystkich naszych pragnień w Bogu… módl się za nami.

Święta Bakhito, którą Bóg uwolnił z niewoli fizycznej i duchowej, naucz nas abyśmy dobrze wykorzystali naszą wolność… módl się za nami.

Święta Łucjo, która straciłaś wzrok, a zyskałaś świętość, naucz nas patrzeć w sposób czysty i pełen dobroci na innych, tak jak patrzy Jezus… módl się za nami.

Święta siostro Faustyno, która przypomniałaś światu o Bożym Miłosierdziu, naucz mnie kochać, kochać i jeszcze raz kochać, niech miłość, będzie moim jedynym planem i misją na życie… módl się za nami.

Święty Marcinie de Porres, bracie od miłości biednych, chorych i cierpiących, naucz nas znajdywać to, do czego Bóg nas wzywa… módl się za nami.

Święty Norbercie, awanturniku, który miał na uwadze jedynie zaszczyty i własne przyjemności, a którego Bóg błyskawicznie nawrócił, naucz nas nie czekać z poprawą naszego życia na ostatni moment… módl się za nami.

Westchnienia do osób świeckich

Święci Zelio i Ludwiku Martinowie, rodzice późniejszej świętej, dowody na to, że małżeństwo jest wspaniałą drogą do świętości, nauczcie nas miłości do naszych współmałżonków… módlcie się za nami.

Święty Ludwiku, przykładzie władcy, męża, ojca i chrześcijanina, naucz nas nie zaniedbywać żadnej z ról do jakich jesteśmy powołani… módl się za nami.

Święty Kazimierzu, królewiczu, który częściej chodził do kościoła, niż na imprezy, naucz nas na pierwszym miejscu stawiać Boga… módl się za nami.

Święta Moniko, matko giganta wiary, naucz nas mądrości, cierpliwości i dobroci wobec tych, których kochamy… módl się za nami.

Święta Jadwigo, królu w spódnicy, dyplomatko pokoju z zakonem, naucz nas pokojowych rozmów z naszymi wrogami… módl się za nami.

Święta Rito, która, podobno, miałaś męża gwałtownika, naucz nas cierpliwości i wyrozumiałości do wad naszych bliźnich… módl się za nami.

Święta Elżbieto Węgierska, która najpierw opływałaś w luksusy, aby pod koniec żyć w ubóstwie pomagając potrzebującym, naucz nas we wszystkich sytuacjach wychwalać Boga… módl się za nami.

Święta Heleno, która szukałaś miłości człowieka, a znalazłaś krzyż, naucz nas znajdywać nasz krzyż i go przyjmować… módl się za nami.

Święci Młodziankowie, św. Dominiku Savio, św. Agnieszko, św. Mario Goretti, św. Tarsyciuszu, bł. Franciszku i Hiacynto, bł. Piotrze Yu Tea–ch’ol i Józefie Sànchez del Rìo, bł. Imeldo Lambertini, bł. Mario Carmen GonzalesValerio, nauczcie nas bycia wiernymi Chrystusowi bez względu na wiek, upraszajcie łaski u Tego, któremu możecie patrzeć prosto w twarz i zachwycać się bez końca, popatrzcie na Niego dziecięcym spojrzeniem i wymówcie moje imię z nadzieją… módlcie się za nami.

Westchnienia do nietypowych orędowników

Święty Izydorze, który jesteś patronem informatyków i internetu, mimo że żyłeś na przełomie VI i VII wieku, naucz nas, aby to co robimy w internecie było dobre… módl się za nami.

Święty Filipie Neri, patronie kabareciarzy, naucz nas śmiać się i cieszyć z tego co mamy… módl się za nami.

Święte Marto i Blandyno, patronki gospodyń domowych i pomocy domowych, nauczcie nas gospodarować czasem, siłami, wszystkim co mamy, aby w naszym życiu był widoczny Jezus oraz pomóżcie mi poprawić moje umiejętności kulinarne… módlcie się za nami.

Święty Autbercie, patronie piekarzy, naucz nas być jak chleb, którym każdy może się najeść… módl się za nami.

Święty Gummarze, którego charakter żony sprawił, że powierzyłeś swoje życie Bogu, proszę o cierpliwość dla najbliższych, a tak przy okazji, to mam nadzieję, że mój przyszły/ewentualny mąż nie będzie musiał się modlić za twoim wstawiennictwem… módl się za nami.

Święty Jacku z pierogami… módl się za nami.

Wszyscy Święci i Święte Boże, którzy byli, są i będą, nauczcie nas wypełniać przykazanie miłości Boga i człowieka… módlcie się za nami.

Westchnienia do Chrystusa

Chryste, który umarłeś i zmartwychwstałeś dla usprawiedliwienia wszystkich naszych grzechów, tych codziennych i tych niecodziennych, małych i dużych, które popełniliśmy raz i tych, które powtarzają się tyle razy, że już nikt nie policzy… zmiłuj się nad nami.

Chryste, który wstąpiłeś do największej otchłani naszych lęków, aby wyprowadzić z nich świętość… zmiłuj się nad nami.

Chryste, który urodziłeś się w konkretnym momencie historii, aby pokazać, że każda chwila jest ważna… zmiłuj się nad nami.

Chryste, który leczyłeś, głosiłeś Ewangelię, upominałeś, przebaczałeś grzechy, rozmnażałeś chleb i go łamałeś, łowiłeś ryby i chodziłeś na wesela… zmiłuj się nad nami.

Chryste, który jadłeś z celnikami i prostytutkami pokazując, że nikim się nie gorszysz… zmiłuj się nad nami.

Chryste, który zostawiłeś nam Siebie w sakramencie Eucharystii… zmiłuj się nad nami.

Chryste, który nas kochasz na zabój i nie przestaniesz… zmiłuj się nad nami.

Amen.

2 komentarze do “Litania do (prawie) wszystkich świętych”

  1. Przed tym wpisem powinno być ostrzeżenie żeby mieć w pogotowiu chusteczki. Raz doprowadza do łez ze wzruszenia a raz ze śmiechu. Mój faworyt!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *