Przejdź do treści

O co warto zapytać na pierwszej randce, żeby nie była ostatnią?

  Jest wiele stresujących sytuacji: zabieg u dentysty, rozmowa kwalifikacyjna po chińsku kiedy ostatni raz do czynienia z tym językiem miałeś dziesięć lat temu, spotkanie u cioci na imieninach oraz pierwsza randka. O co warto zapytać, szczególnie jeżeli nie masz pomysłu?

  Jak masz na imię i na nazwisko? / Jak masz na nazwisko?

  Zawsze lepiej się upewnić, że siedzisz przy stoliku z właściwą osobą. Albo sprawdzić (w przypadku kobiet) czy jego nazwisko będzie pasować do Twojego imienia.

  Jakie lubisz kwiaty?

  Ale nie dodawaj, że chcesz wiedzieć jakie kupić na twój pogrzeb.

  „Chcę wiedzieć, czy dotknąłeś jądra własnego smutku, czy zdrady życia otworzyły cię, czy też skurczyłeś się i zamknąłeś bojąc się dalszego cierpienia. Chcę wiedzieć, czy potrafisz siedzieć z bólem, moim lub swoim, nie starając się pozbyć go, ukryć lub zmniejszyć”.

  A przepraszam, to jest cytat z poradnika, który piszę o tym jak poderwać introwertyka. Te słowa powiedział Oriah Mountain Dreamer.

  Czym się zajmujesz? Co lubisz robić?

  Niestety odpowiedź na te pytania nie zawsze jest tożsama, ale przynajmniej daje możliwość lepiej poznać drugą osobę. W końcu taki jest jeden z celów randkowania.

  Jakie jest twoje najpiękniejsze wspomnienie?

  Warto również samemu odpowiedzieć sobie na to pytanie.

  Czym jest dla ciebie miłość?

  Niby jedno słowo, a możecie się szczerze zdziwić jak różne mogą być wasze odpowiedzi.

  Co lubisz jeść?

  Poznanie gustów kulinarnych drugiej osoby może być pomocne, bo jeżeli z drugą osobą masz budować związek lepiej wcześniej wiedzieć co będziecie razem jedli.

  Jakie cechy cenisz w swoim przyszłym partnerze?

  Bardzo ważne pytanie, które pozwoli także zastanowić się nad swoim charakterem.

  Jaki jest twój ulubiony dowcip?

  Wspólne, a przynajmniej zbliżone, poczucie humoru ułatwia życie. Trochę niezręcznie kiedy na spotkaniu rodzinnym opowiadasz dowcip i nikt się nie śmieje. Kiedy będziecie razem to przynajmniej będziesz miał jedną osobę, którą rozbawisz. (W najgorszym razie).

  Co najbardziej cenisz w przyjaźni?

  Zadając to pytanie, nie chodzi o to, że już zakładasz, że jedno z Was wpadnie we friendzone. Przyjaźń jest jednym z rodzajów miłości, która jednak nie sprawia, że zasycha Ci w gardle i brakuje tchu kiedy widzisz daną osobę. Ona jest pokorna i ważne, żeby małżonkowie byli także swoimi przyjaciółmi.

  Jakie propozycje można jeszcze dodać do powyższych pytań?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *