Przejdź do treści

Ślady miłości znalezione w dziecięcych zabawach

Jako że w mojej rodzinie jest sporo dzieci to mogę się doedukować odnośnie różnych zabaw. Jakie związki znalazłam z tematyką związkowo–miłosną?

Ciuciubabka

Miłość to czasami poruszanie się po omacku, to szukanie kogoś z nadzieją, że nasze życie ulegnie zmianie.

Zabawa w chowanego

Wiesz, że chcesz znaleźć chłopaka/dziewczynę/przyjaciela/nieprzyjaciela itp., ale niekoniecznie zdajesz sobie sprawę w jakim znajduje się miejscu. Dlatego szukasz, a kiedy znajdziesz, kiedy ja znalazłam, to miałam ochotę zawołać jak czasami dzieci wołają: „Ha, znalazłam cię”. Najpierw jednak musisz nauczyć się liczyć: z konsekwencjami, z obawami, z obowiązkami, przemyśleć plan działania, aby jak najefektywniej rozpocząć poszukiwania.

Baloniku, nasz malutki

Kiedy ludzie za bardzo się od siebie oddalą, to więź, która ich łączyła, może się przerwać. Możemy być tak zachłanni wobec drugiego i nie zauważyć, że coś pęka jak balon naszych wyobrażeń, oczekiwań wobec tej drugiej osoby.

Kareta

Zabawa, w której są król, królowa, woźnica i dwa konie. Narrator czyta historię, a kiedy jest wymieniona dana osoba, to wstaje i robi kółko.

Miłość to uważność, żeby coś zrobić dla kogoś na kim ci zależy.

Raz, dwa, trzy Baba Jaga patrzy

Patrzcie sobie w oczy podczas rozmowy. One są lustrem, które odzwierciedlają poglądy.

Pomidor

Rozmowa jest podstawą każdej relacji. Nie powinno się uciekać od problemów albo odpowiadać z uporem maniaka, że jest wszystko w porządku, skoro nie jest.

Puzzle

Nie wciskaj się tam, gdzie cię nie chcą. Zrozum, że nie wszystko jest takim jakim się wydaje.

Ciepło–zimno

Obyś był zimny albo gorący, a nie, że dziewięć lat ze sobą chodzicie i nie wiecie co zrobić. Albo chodźcie, proszę bardzo, nie znam was, więc nie będę krytykować.

2 komentarze do “Ślady miłości znalezione w dziecięcych zabawach”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *